Volvo Wadowscy – Partner Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach zostało powołane do życia w 2005 roku jako Narodowa Instytucja Kultury wpisana do rejestru Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Historia kształcenia artystycznego sięga w tym miejscu przełomu XVI i XVII wieku i tradycji założonej przez Braci Polskich „Szkoły Lusławickiej”. W tutejszym dworze, w latach 1923-26 mieszkał i tworzył wybitny malarz – Jacek Malczewski, który założył również szkółkę malarską dla utalentowanych dzieci. Popadający w ruinę dwór i park odrestaurował Krzysztof Penderecki, na stałe zamieszkujący w Lusławicach. Ten wybitny twórca stał się inicjatorem powstania Europejskiego Centrum Muzyki, instytucji która stawia sobie za cel kształcenie
i rozwijanie młodych talentów muzycznych w  Polsce i w Europie.

Działalność Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego obejmuje wszechstronne kształcenie
na wszystkich etapach rozwoju artystycznego. Jako organizator lub współorganizator, Centrum realizuje liczne koncerty, wystawy, spotkania, wykłady, warsztaty oraz kursy mistrzowskie solowe, kameralne i orkiestrowe, konsekwentnie umacniając swoją pozycję wśród narodowych instytucji kultury oddanych rozwojowi i promocji polskiej twórczości. Instytucja tętni życiem muzycznym, czemu sprzyjają walory samego budynku obiektu Centrum (lokalizacja oddalona od aglomeracji miejskiej, wyjątkowa architektura, nowoczesne zaplecze techniczne, znakomita sala koncertowa) oraz bogata i urozmaicona oferta programowa instytucji.
Cechy te w połączeniu ze sprawną organizacją i  atmosferą miejsca podbijają serca młodych muzyków, wybitnych artystów i pedagogów oraz coraz liczniejszej, wielotysięcznej publiczności.

Do kluczowych programów realizowanych przez Centrum należą m.in.: międzynarodowy letni festiwal EMANACJE w ramach którego corocznie organizowanych jest 40 koncertów odbywających się w Lusławicach oraz starannie dobranych, najpiękniejszych zakątkach Małopolski, Zimowa i Letnia Akademia Muzyki – cykle kursów mistrzowskich realizowanych we współpracy z Filharmonią Berlińską oraz czołowymi polskimi pedagogami, czy też Lusławicka Orkiestra Talentów – najmłodsza w kraju orkiestra złożona z laureatów ogólnopolskich konkursów instrumentalnych.

W 2017 roku firma Volvo Wadowscy została oficjalnym Partnerem Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Udzielone dla Centrum wsparcie, jest pomocą w codziennej aktywności instytucji działającej w oddaleniu od aglomeracji miejskich, w nowoczesnym kampusie w Lusławicach. Udostępnione samochody Volvo zapewniają komfortowe warunki transportu dla gości specjalnych, pedagogów, artystów
i uczestników programów edukacyjnych, koncertowych i festiwalowych Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również